Bielizna Modelująca czyli druga skóra

Bielizna modelująca jest praktyczna. I choć zdarzają się modele, na które również ze względu na design przyjemnie jest spojrzeć, to podstawowe znaczenie ma stopień wyszczuplenia i spłaszczenia, jaki możemy osiągnąć w czasie jej noszenia. Pozbawiona cięć, zazwyczaj całkowicie gładka, z płaskimi szwami bielizna korygująca ma być jak nasza druga skóra. Wymagamy od niej, by skutecznie zmniejszyła lub wygładziła ciało i była komfortowa nawet w upalne dni!

Mocny, średni i lekki – takie efekty korekty proponują nam firmy. Wiemy już, że zależą od zawartości elastanu w produkcie. To pierwsza podpowiedź i zachęta, aby sprawdzić na metce jego dodatek. Im większy, tym zazwyczaj daje mocniejszy efekt. Wyroby z największą zawartością mogą zmniejszyć obwód nawet o 2 cm. Przy mniejszej zawartości otrzymamy efekt wysmuklenia – smoothing – bez odejmowania centymetrów. Są idealne, kiedy nasze ciało traci jędrność, a my nie potrzebujemy korekty rozmiarowej. Dlatego kluczowe jest właściwe dobranie bielizny w zależności od celu, jaki chcemy dzięki niej osiągnąć.

Bielizna z materiałów typu power stretch ma modelować ciało i być jak najcieńsza, aby stać się niewidoczna pod ubraniem. Dlatego najczęściej jest całkowicie bezszwowa, bardzo lekka i często przezroczysta. Dodanie od 14% do 20% elastanu nadaje jej sprężystość, która jest optymalna do kształtowania ciała oraz zachowania swobody ruchów. Taką jej zawartość mają produkty o większej powierzchni „ciśnięcia”, jak np. body, halki czy pasy wyszczuplające. Mniejszą korektę, ale z zachowaniem wysmuklenia, oferują produkty z niższą zawartością elastanu – od 12% do 14%.

Rodzaj i grubość splotu to dwa kolejne czynniki, które wpływają na poziom modelowania bielizny. Produkty gęściej tkane mocniej modelują ciało niż te z rzadszym splotem, nawet wtedy, kiedy zawartość elastanu jest w nich taka sama. Ponadto w bieliźnie o mniejszej powierzchni „ciśnięcia”, jak np. majtki, zazwyczaj stosuje się jego niższy poziom.

Różna gęstość splotu powoduje, że możemy kształtować w odpowiedni sposób poszczególne części ciała. Na przykład mocny i gęsty splot w halce lub body możemy zastosować na brzuchu, pod i nad pośladkami, uzyskując w ten sposób spłaszczenie tych obszarów, a uwypuklenie i podtrzymanie pośladków.

Funkcję formowania ciała przejmują również elastyczne siatki stosowane jako wstawki lub pokrywające większą powierzchnię. Przewiewne, bardzo elastyczne i mocno modelujące (18% – 25% elastanu) mają wysoką sprężystość. Takie siatki znajdują zastosowanie na przykład w gorsetach bieliźnianych. Również dekoracyjne ramiączka z elastycznych taśm są uszyte z materiałów power stretch.

część tekstu wykorzystano z Artykułu, który ukazał się w magazynie Modna Bielizna nr 66 -jesień 2014r Autorka Katarzyna Sałata

W naszym sklepie internetowym

Znajdziecie Państwo doskonałej jakości bieliznę korygującą i modelującą.  Wykonaną z najwyższej jakości materiałów, które nie tylko doskonale trzymają w ryzach ciało nadając mu oczekiwany i pożądany kształt, ale jednocześnie, bielizna ta nie traci nic ze swej kobiecości i wciąż pięknie wygląda na damskim ciele. Oferujemy Państwu bieliznę o różnych krojach i funkcjach. Jesteśmy przekonani, że spełni ona oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientek.

Zapraszam do zakupów

FISZBINA

ADRES SKLEPU
ul. Starowiślna 37, 31-038 Kraków

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 11:00 – 19:00
Sobota: 10:00 – 14:00