Biustonosze typu push-up, mają za zadanie optycznie powiększać i eksponować biust oraz modelować dekolt. Staniki tego typu cieszą się największym powodzeniem wśród pań z małym biustem, ale nie tylko – od pewnego czasu można znaleźć biustonosze push-up w większych rozmiarach, na przykład z miseczką H. Dobrze dopasowany biustonosz typu push-up może poprawić nie tylko wygląd biustu w dekolcie, ale także sprawić, że piersi będą wydawały się większe i bardziej kształtne.

Na co zwracać uwagę dobierając biustonosz push-up?

Warunkiem koniecznym, aby biustonosz push-up dobrze spełnił swoje zadanie, jest dobranie go, jak zresztą każdego stanika, w prawidłowym rozmiarze. Dla uzyskania pożądanego efektu jest to bardzo ważne, ponieważ miseczki biustonosza z wkładkami, jeśli będzie on miał zbyt luźny obwód, będą odstawać, ponieważ wraz z przesuwającym się do góry obwodem podnoszą się także ramiączka.

Aby unieść biust i utrzymać go w takim ułożeniu na dłużej, należy dopasować obwód tak, aby tkwił nieruchomo na ciele. Należy zwracać uwagę na odpowiedni rozmiar miseczki – za duża będzie mocno odstawać i nie uzyskamy pożądanego efektu, tym bardziej, że biustonosze typu push-up najczęściej są usztywniane.

Z kolei miseczka za mała powoduje mocne zgniatanie biustu. Uzyskamy wówczas, zamiast powiększenia, efekt spłaszczenia piersi. W przypadku tego typu biustonoszy dobre dopasowanie rozmiaru jest szczególnie ważne także ze względu na wygodę. W staniku zbyt luźnym, zbyt małym lub zbyt dużym wkładka wypełniająca, nawet niewielka, może dodatkowo uciskać biust, powodując znaczny dyskomfort.

Kolejna sprawa to dobranie biustonosza ze względu na rodzaj, kształt i rozmiar wkładek, a te są bardzo różne. Gąbkowe lub żelowe, mniejsze lub większe, wyjmowane lub stanowiące nieodłączna część miseczek. W związku z tym nie każdy biustonosz push-up nadaje się do codziennego noszenia.