Jak dopasować biustonosz?

I

Po pierwsze – pomiar.

Obwód pod biustem należy zmierzyć bez stanika, na wydechu, ciasno, ale bez poczucia dyskomfortu. Trzeba przy tym zwrócić uwagę na położenie miarki – tuż pod biustem i poziomo na całym obwodzie. Obwód w biuście mierzy się luźno, dwukrotnie – w staniku i bez niego biorąc pod uwagę większy wynik.

II

Po drugie – obwód.

Aby określić obwód biustonosza należy od pomiaru odjąć 5 centymetrów i zaokrąglić w dół do najbliższego obwodu z tabeli.

III

Po trzecie – miseczka.

Korzystając z tabeli rozmiarów należy odnaleźć w kolumnie oznaczonej obwodem biustonosza wartość równą (lub pierwszą większą) wynikowi pomiaru.

IV

Po czwarte to odpowiedni fason.

Biustonosze występują w naprawdę wielu fasonach i kategoriach, więc każda z nas powinna znaleźć coś dla siebie. Ze względu na materiał miseczek wyróżniamy biustonosze typu:

Ze względu na materiał miseczek wyróżniamy biustonosze typu:

– miękkie (soft) –

miseczki uszyte bez użycia dodatkowych materiałów usztywniających, np. gąbki. Zastosowanie nierozciągliwych materiałów pozwala nawet miękkiej i zwiewnej miseczce podtrzymać i uformować piersi;

– półusztywniane (semi-padded) –

dolna część miseczki jest dodatkowo usztywniona warstwą miękkiej gąbki, górna część miękko układa się na biuście;

– usztywniane (padded) –

miseczka w całości podszyta dodatkową warstwą usztywniającą zwykle skrojoną z miękkiej pianki;

– formowane termicznie –

miseczki formowane na gorąco z dość sztywnej pianki, ich zaletą jest brak szwów, wadą natomiast niezmienny kształt miseczki, który nie dopasowuje się do piersi.
Dodatkowo każdy z tych typów może mieć wszyte w dolną krawędź miseczek fiszbiny. Fiszbiny są elementem konstrukcji stanika dającym oparcie i kształt miseczkom podtrzymującym biust.

Kolejną cechą biustonosza jest fason miseczek.
Najpopularniejsze z nich to:

– balkonetka –

najpopularniejszy wśród biuściastych fason biustonosza, miseczka obejmuje zwykle ¾ piersi, ale nie jest to normą. Stosunkowo duży stopień zabudowania i, zazwyczaj, dość wysoki mostek rekompensuje znakomitym podtrzymaniem i kształtowaniem biustu;

– pełna miseczka (full-cup) –

najbardziej zabudowany fason miseczek obejmujący praktycznie całą pierś, świetne podtrzymanie, polecany dla biustów w słabszej kondycji, a także pod ubrania bez większych dekoltów;

– half-cup (pół miseczki) –

bardzo nisko zabudowany fason, obejmujący dolną część piersi, świetnie sprawdza się na małych biustach;

 plunge –

fason o niskim mostku, dość mocno zabudowany od strony pach, przeznaczony do ubrań z głębszym dekoltem;

– bandeau –

fason o niemal poziomej górnej krawędzi, przeznaczony do głębokich dekoltów typu karo lub ubrań na ramiączkach/szelkach. W dobrze dobranym rozmiarze zaokrągla piersi dając efekt apetycznych „jabłuszek”;

– bez ramiączek (strapless) –

biustonosz utrzymujący piersi bez użycia ramiączek. Zwykle jednak miseczki są dość mocno zabudowane, a pas biustonosza stosunkowo szeroki i podszyty dodatkowo silikonowymi taśmami.

Zapraszamy do zakupów

FISZBINA

ul. Starowiślna 37, 31-038 Kraków

GODZINY OTWARCIA

Poniedziałek – Piątek: 11:00 – 19:00
Sobota: 10:00 – 14:00